Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Informace ze soutěží
  • Zveřejněno 23. května 2024
  • Matyáš Lysek, Nikol Vachtarčíková

Mezinárodní turnaj v Bodo

Juniorská reprezentace v konkurenci 10 pozvaných týmů skončila 9., Milan Macura a Basar Doga Seker na WBT Masters vybojovali 3. místo.
Více informací

Juniors Arctic Invitational

Česká juniorská reprezentace ve složení Walach, Lysek, Tomis, Pyszko, Karlík a Kubát za polárním kruhem první den zamrzla, v prvních třech zápasech získala pouhopouhých 3,17 VP, čímž si zkomplikovala round robin.

Druhý den taky nevyšel podle představ, a i když se ve třetím dnu snažili dotáhnout ztrátu ze dní předchozích, skončili v round robinu na 8. místě a čekalo je čtvrteční finále B.

Ve finále B i přes dvě výhry obsadili konečné 9. místo.

Výsledky

WBT Masters

Northern Norway, ve složení Macura, Seker, Thomasen, Bogo, Helness, Livgard, Kalberg a Terje Aa, se svými konzistentními výkony probojovalo do fiinále a díky dvěma výhrám obsadili krásné 3. místo v těžké konkurenci open kategorie.

Výsledky

The arctic challenge junior pairs

Od pátku se rozehrál juniorský párový turnaj, ve kterém bojovalo o postup 7 juniorských párů. Po páteční kvalifikaci se do finále A dostal Petr Karlík a František Kubát. Ostatní juniorské páry zůstaly těsně za postupovou příčkou.

Výsledky kvalifikace

Během sobotního dne a nedělního dopoledne se odehrálo jak finále A tak paralelně finále B. Finále A mělo těžkou konkurenci 24 párů, kde se Petr Karlík - František Kubát umístili na 22. místě. Ve finále B se nejvíce dařilo párům Matyáš Lysek - Ivo Walach, kteří se umístili na 2. místě, a Adam Pyszko - Zdeněk Tomis, kteří těsně za nimi obsadili 3. příčku.

The arctic challenge OPEN pairs

Pátečním dnem začal párový turnaj i pro OPEN kategorii, kde měla Česká republika zastoupení dvou párů. V páteční kvalifikaci se podařilo postoupit páru Milan Macura - Basar Doga Seker do finále A. Druhému páru Daniel Vachtarčík - Soňa Hájková utekl postup o necelé 0,4 %.

Výsledky kvalifikace

Stejně jako junioři hráli v sobotu a v neděli dopoledne finále A paralelně s finálem B. Ve finále A se Milan Macura a Basar Doga Seker umístili v konkurenci 32 párů na 13. místě. Pár Daniel Vachtarčík - Soňa Hájková obsadili ve finále B 11. příčku.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner